با عرضه iOS 11 در سال ۲۰۱۷، اپل قابلیت فیلمبرداری از صفحه نمایش را در سیستم عامل خود تعبیه کرد و کابران بدون نیاز به نصب هیچ برنامه اضافه ای، می توانند از صفحه نمایش آیفون و آیپد خود فیلمبرداری کنند. این قابلیت همچنین برای گیمیرها و علاقمندان به بازی در آیفون و آیپد به منظور ضبط از بازی خود، بسیار کاربردی و محبوب به نظر می رسد. در ادامه مراحل فیلمبرداری از صفحه نمایش آیفون و آیپد را نشان می دهیم.

 

قدم اول

به قسمت تنظیمات (Settings) آیفون و یا آیپد خود رفته و در قسمت Control Center و در Customize Controls به دنبال گزینه Screen Recording بگردید. مطمئن شوید که این گزینه در بالای لیست یا قسمت گزینه های فعال قرار گیرد.

فیلمبرداری از صفحه نمایش آیفون و آیپد - قدم اول

 

قدم دوم

حال بر روی صفحه نمایش با کشیدن پایین صفحه به سمت بالا، صفحه Control Center نمایش داده شده و آیکون جدید برای فیلمبرداری از صفحه نمایش، دیده می شود. حال با فشردن این آیکون، فیلمبرداری از صفحه نمایش شروع خواهد شد.

فیلمبرداری از صفحه نمایش آیفون و آیپد - قدم دوم

 

قدم سوم

در صورت نیاز برای متوقف کردن فیلمبرداری از صفحه نمایش، با فشردن بر روی نوار قرمز بالای صفحه، یک پیام برای متوقف کردن عملیات فیلمبرداری ظاهر می شود. با فشردن گزینه stop، فیلمبرداری متوقف می شود. فیلم ضبط شده از صفحه نمایش در گالری آیفون و یا آیپد با رزولوشن ۹۰۰×۱۶۰۰ و کیفیت ۴۵fps و با فرمت MP4 ذخیره می شود.

فیلمبرداری از صفحه نمایش آیفون و آیپد - قدم سوم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید