اسکن کد QR و بارکد با گوگل لنز کاور

آیا تا کنون برایتان پیش آمده که نیاز به اسکن کد QR داشته اید ولی برنامه مخصوص اسکن کد QR را بر روی گوشی خود نصب نکرده بودید؟ دانلود و نصب برنامه در آن موقعیت مشکلتان را برطرف میکند. ولی آیا این تنها راه ممکن است؟ خیر

در واقع بر روی سیستم عامل اندروید، شما می توانید به سادگی با استفاده از Google Assistant نه تنها اسکن کد QR را انجام دهید بلکه بارکد های اجناس را نیز میتوانید اسکن کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، از Google Assistant استفاده کنید. برای فعال کردن Google Assistant ، دکمه Home گوشی را نگه دارید و یا ” OK Google” را بگویید و سپس بر روی آیکون Google Lens که در گوشه پایین سمت راست تصویر نمایان میشود، بزنید.

اسکن کد QR و بارکد با گوگل لنز عکس

سپس دوربین گوشی را مقابل کد QR گرفته برنامه گوگل لنز به طور خودکار آن را تشخیص میدهد. پس از آن یک نقطه رنگی بر روی کد QR ظاهر می شود. بر روی آن بزنید تا اطلاعات کد QR را به شما نشان دهد. این روند برای اسکن بارکدها نیز یکسان است. برنامه گوگل لنز را اجرا کنید و دوربین خود را مقابل بارکد بگیرید. سپس روی آن بزنید تا اطلاعات مرتبط با بارکد محصول را مشاهده کنید.

اگر می خواهید کد QR و یا بارکد را ذخیره کنید، می توانید از آن عکس بگیرید و بعد از آن در Google Photos استفاده کنید. برای انجام این کار در Google Photos رفته و بر روی آیکون گوگل لنز در پایین صفحه بزنید. با این کار به طور خودکار تصویر را اسکن می کند و بارکد شناسایی می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید