گروه تبلیغ کننده USB به تازگی اعلام کرده که از استاندارد جدید USB 4.0 در سال جاری رونمایی خواهد شد. USB 4.0 مزایای بسیاری از جمله انتقال دیتا با سرعت بالاتر، مدیریت بهتر ویدئو و سازگاری با Thunderbolt 3 را به کاربران ارائه می دهد. لازم به ذکر است که USB 4.0 فقط با پورت های Type-C کار می کند؛ پس انتظار نداشته باشید که بتوانید با پورت های قدیمی Type-A این فناوری را به کار بگیرید. همچنین، این نسخه از USB در مقایسه با مدل های قبل سه ویژگی جدید دارد:

برای نسل جدید USB آماده شوید

 

حداکثر سرعت ۴۰ گیگابیت در ثانیه

بعضی از دستگاه ها با استفاده از کابل دو مسیره می توانند با حداکثر سرعت ۴۰ گیگابیت در ثانیه که شبیه سرعت Thunderbolt 3 است، کار کنند.

حداکثر سرعت انتقال 40 گیگابیت در ثانیه با USB 4.0

 

سازگاری با دستگاه های Thunderbolt 3

برخی از دستگاه های مجهز به USB 4.0 با لوازم مجهز به Thunderbolt 3 نیز کار خواهند کرد.

سازگاری USB 4.0 با دستگاه های Thunderbolt 3.0

 

تخصیص بهتر منابع برای ویدئو

اگر از یک پورت USB 4.0 برای انتقال همزمان دیتا و ویدئو استفاده می کنید، پورت پهنای باند را بر این اساس اولویت بندی می کند. بنابراین اگر ویدئو فقط به ۲۰ درصد پهنای باند برای پخش از مانیتور ۱۰۸۰p شما نیاز دارد، ۸۰ درصد دیگر به انتقال اطلاعات از حافظه خارجی SSD اختصاص خواهد یافت.

تخصیص بهتر منابع برای ویدیو با USB 4.0

 

جمع بندی

علیرغم وعده USB Promoter درباره رونمایی از USB 4.0 در سپتامبر ۲۰۱۹، اما نباید انتظار دیدن هیچ محصولی با این تکنولوژی را تا سال ۲۰۲۰ یا حتی ۲۰۲۱ میلادی داشته باشید. چون چرخه توسعه تولیدات جدید مجهز به USB 4.0 بین ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان می برد. تا زمان نگارش این مطلب اطلاعات کاملی در مورد این فناوری نوین منتشر نشده و باید منتظر اعلام مشخصات رسمی USB 4.0 باشیم.

جمع بندی پورت USB 4.0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید