فعالیت کمپانی نوکیا در سال ۱۸۶۵ میلادی در عرصه تولید کاغذ آغاز شد. اما پس از مدتی زمینه فعالیت این شرکت گسترش یافت و توانست به موفقیت های بسیاری در طیف وسیعی از بخش های صنعتی از جمله تولید کابل، محصولات کاغذی، چکمه های لاستیکی، لاستیک، تلویزیون و گوشی های موبایل برسد.

تمرکز نوکیا بر روی تولید محصولات ارتباطی در دهه ۱۹۹۰ میلادی آغاز شد. اولین تماس GSM با استفاده از تجهیزات نوکیا در سال ۱۹۹۱ انجام شد. موفقیت سریع در بخش گوشی های موبایل، این کمپانی را به پرفروشترین تولید کننده تلفن همراه دنیا در سال ۱۹۹۸ تبدیل نمود. نوکیا در سال ۲۰۰۳ اولین دوربین موبایل را معرفی کرد. در سال ۲۰۱۱ به دنبال رقابت روز افزون بین سیستم عامل های اندروید و iOS، نوکیا همکاری استراتژیک خود را با Microsoft شروع کرد. در سال ۲۰۱۴، این شرکت بخش موبایل و دستگاه های دیجیتال خود را به مایکروسافت فروخت.

تاریخچه کمپانی نوکیا

ایجاد Nokia Networks پس از سرمایه گذاری Siemens در سال ۲۰۱۳ منجر به تغییر نوکیا به ارائه دهنده سخت افزار و نرم افزار شبکه شد. همچنین، به دست آوردن شرکت ارائه دهنده تجهیزات مخابراتی Alcatel-Lucent در سال ۲۰۱۵ میلادی باعث تقویت بسیار زیاد نوکیا شده و نمونه محصولات و تعداد مشتریان این کمپانی را افزایش داد. به دست آوردن امتیاز شرکت های دیگر، موجب دستیابی نوکیا به عنوان پیشروترین شرکت در عرضه تکنولوژی وایرلس ۵G در سطح جهان شد. Nokia در سال ۲۰۱۶ با امضای توافقنامه ای با HMD Global، بار دیگر به صنعت گوشی های موبایل وارد شد و به این شرکت اجازه داد تا تلفن هایی را با نام تجاری نوکیا تولید کند. به این ترتیب، تاریخچه فعالیت این کمپانی فنلاندی به بیش از ۱۵۰ سال رسیده و همچنان با تولید دستگاه های کلاسیک و هوشمند، یکی از پیشتازان تولید گوشی های موبایل در سراسر جهان به شمار می رود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید