فرقی نمی کند که هارد درایو یا حافظه SSD را برای کامپیوتر خود انتخاب کنید، به هر حال هر درایو روزی به پایان عمر خود می رسد. هارد درایوها معمولاً عمر مشخصی دارند. از سوی دیگر کار SSD، نوشتن از طریق تراشه بر روی سلول های حافظه است و پس از مدتی سلول حافظه از بین می رود و قابلیت ثبت اطلاعات را از دست می دهد. اما کمپانی سامسونگ با تولید درایوهای جدید PCIe Gen4 قصد دارد این مشکل را برطرف کند. این حافظه های SSD شامل تکنولوژی نوینی هستند که سامسونگ آن را FIP می نامد. این فناوری جدید به درایو اجازه می دهد تا با مشکلات تراشه های NAND مقابله کند. بنابراین به جای از بین رفتن هارد، تراشه های سالم حافظه به کار خود ادامه می دهند. البته این اتفاق در درایوهایی می افتد که فضای ذخیره کمتری در دسترس دارند.

حافظه های SSD سامسونگ با تکنولوژی FIP

FIP حتی یک قدم فراتر رفته و قابلیت اسکن کردن اطلاعات برای تشخیص آسیب های احتمالی قبل از انتقال به تراشه های باقیمانده NAND را هم دارد. در واقع، سامسونگ بازیابی دیتا را برای حافظه های SSD جدید در نظر گرفته شده است.

تکنولوژی مجازی سازی و یادگیری ماشینی داخلی

حافظه های SSD سامسونگ دو نوآوری نرم افزاری دیگر را هم به ارمغان می آورند. اولین مورد، تکنولوژی داخلی مجازی سازی است که به SSD اجازه می دهد تا به حداکثر ۶۴ درایو کوچکتر برای یک محیط مجازی تقسیم شود. دومین مورد، فناوری یادگیری ماشینی است که به پیش بینی و تشخیص دقیق مشخصات سلول، و همچنین کشف هر نوع تغییر در الگوهای مدار از طریق تجزیه و تحلیل دیتا می پردازد. انجام این کار به معنای عملکرد بسیار بالاتر درایو می باشد. البته این تکنولوژی برای مراکز داده و شرکت های بزرگ، و نه مصرف کنندگان معمولی طراحی شده است. طبق اطلاعات منتشر شده، سامسونگ ۱۹ مدل از این حافظه SSD جدید را با نام های PM1733 و PM1735 تولید خواهد کرد.

تکنولوژی مجازی سازی و یادگیری ماشینی داخلی

سری PM1735 دارای شش مدل در فرم فاکتور ۲٫۵ اینچی U.2 است که ظرفیت ذخیره سازی بین ۹۶۰ گیگابایت تا ۱۵٫۶۳ ترابایت را داشته؛ و همچنین چهار درایو کارت HHHL با ظرفیت ۱٫۹۲ تا ۳۰٫۷۲ ترابایت می باشد. هر درایو با یک DWPD (نوشتن یک درایو در روز)، گارانتی پنج ساله را به همراه دارد. درایوهای PM1735 گنجایش کمتری داشته و حداکثر ظرفیت آنها به ۱۲٫۸ ترابایت می رسد. اما این مدل ها از دوام بالاتری برخوردار بوده و سه DWPD را برای پنج سال تضمین می کنند. هر دو نوع درایو از PCI Express 4 پشتیبانی می کنند که خروجی آن دو برابر PCI Express 3 است. PM1735 تقریباً ۱۴ برابر عملکرد متوالی حافظه های SSD مبتنی بر SATA را با سرعت ۸ گیگابایت در ثانیه برای عملیات خواندن و سرعت ۳٫۸ گیگابایت در ثانیه را برای نوشتن دیتا ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید