از امروز سه شنبه ۱۴ ژانویه، شرکت مایکروسافت پشتیبانی خود را از ویندوز ۷ براساس اعلام قبلی به پایان خواهد رساند. با این کار مایکروسافت تلاش دارد تا کاربران خود را به سمت ویندوز ۱۰ که محیطی امن و سریع دارد، سوق دهد. نسخه خانگی ویندوز ۱۰ در سایت مایکروسافت با قیمت ۱۳۹ دلار به فروش می رسد. با این حال به نظر نمی رسد که برای آپگرید ویندوز ۷ خود مجبور به صرف هزینه باشد. در جولای سال ۲۰۱۵ که ویندوز ۱۰ عرضه شد، برای نخستین بار مایکروسافت یک پیشنهاد بینظیر در اختیار کاربران خود گذاشت. این شرکت اعلام کرده بود که تا یک سال آینده تمامی کاربران ویندوزهای ۷، ۸ و ۸٫۱ می توانند به طور رایگان سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ بروزرسانی کنند. البته طبق اعلام سایر کاربران سیستم عامل های ویندوز، به نظر می آید که این قابلیت آپگرید رایگان، همچنان میسر باشد.

با اتمام پشتیبانی مایکروسافت برای ویندوز ۷، دیگر برای این سیستم عامل آپدیت های امنیتی و یا پشتیانی فنی ارائه نخواهد شد و کاربران ویندوز ۷ در معرض تهدیدهای بیشتری قرار می گیرند. در ضمن با توجه با مشکلاتی که در چند سال اخیر در ویندوز ۷ مشاهده شد، گزینه ارتقاء آن به ویندوز ۱۰ به نظر منطقی می آید. در ادامه، نحوه بروزرسانی و ارتقاء ویندوز ۷، ویندوز ۸ و یا ویندوز ۸٫۱ که دارای لایسنس بوده و به طور قانونی خریداری شده اند را بیان می کنیم.

خداحافظی با ویندوز 7 - دانلود ویندوز 10

۱- ابتدا به وبسایت دانلود ویندوز ۱۰ بروید.

۲- در صفحه پیش روی، بر روی گزینه Download tool now زده و پس اتمام فایل دانلود شده آن را اجرا کنید.

۳- در این مرحله گزینه Upgrade this PC now را انتخاب کنید. با این کار، ویندوز خود را بروزرسانی خواهید کرد. اما اگر می خواهید یک سیستم دیگر را آپگرید کنید، گزینه choose Create installation media for another PC را انتخاب کرده و فایل های نصب ویندوز را در حافظه جانبی ذخیره کنید.

خداحافظی با ویندوز 7 - نصب ویندوز 10

۴- مراحل پیش رو را با انتخاب گزینه های مربوطه دنبال کنید.

۵- هنگامی که آپگرید ویندوز به پایان رسید، حال در ویندوز ۱۰ خود به تنظیمات (Settings) رفته در Update & Security قسمت Activation را انتخاب کرده و گواهی تائید اصالت ویندوز ۱۰ خود را مشاهده خواهید کرد.

 

لازم به ذکر است که در صورت استفاده قانونی از ویندوز ۷ Home یا ویندوز ۸ Home، فقط می توانید به ویندوز ۱۰ Home بروزرسانی کنید. ویندوز ۷ Pro یا ویندوز ۸ Pro نیز تنها به ویندوز ۱۰ Pro قابل بروزرسانی است. مایکروسافت این قابلیت بروزرسانی را ویندوز Enterprise ارائه نکرده است.

همچنین می توانید نسخه جدید ویندوز ۱۰ Pro را به طور قانونی از فروشگاه اینترنتی هدیش تهیه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید