کمپانی چینی Vivo اخیراً فناوری Super FlashCharge 120 وات خود را معرفی کرد و به این ترتیب یک گزینه جدید به عرصه رقابت شارژ سریع وارد شد. هنوز جزئیاتی در مورد نحوه کارکرد این تکنولوژی اعلام نشده، اما طبق ادعای کمپانی Vivo این فناوری قادر به شارژ کامل یک گوشی همراه با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت در عرض ۱۳ دقیقه خواهد بود.

بنابراین، شارژ ۱۲۰ وات به سریعترین راه حل موجود در بازار گوشی های هوشمند تبدیل خواهد شد. یکی از مدیران این شرکت ویدئویی را در سایت Weibo منتشر کرده که نشان می دهد شارژ یک گوشی همراه در عرض شانزده ثانیه از ۱۰ به ۱۴ درصد می رسد. بهترین تلاش Vivo تا به امروز قابلیت شارژ ۴۴ وات بود که در تلفن گیمینگ iQOO ارائه شد و یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت را در مدت زمان ۴۵ دقیقه بطور کامل شارژ می کرد.

در ماه مارس ۲۰۱۹ بود که شیائومی سیستم شارژ ۱۰۰ وات خود را معرفی کرد که یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت را در عرض ۱۷ دقیقه شارژ می کند؛ اما این فناوری هنوز در یک گوشی تجاری به کار گرفته نشده است. بنابراین، سریعترین تکنولوژی شارژ موجود در بازار گوشی های هوشمند به گوشی Oppo Find X مربوط می شود که با قابلیت Super VOOC می تواند یک باتری ۳۴۰۰ میلی آمپر ساعت را در عرض ۳۵ دقیقه بطور کامل شارژ کند. باید منتظر ماند و دید که Vivo چه زمانی این تکنولوژی نوین را در محصولات خود به کار گرفته و آن را به بازار عرضه خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید