مدل پیشرفته گوشی Galaxy Note10 از شرکت سامسونگ در ماه آگوست ۲۰۱۹ معرفی شد، شرکت اپل iPhone 11 را در اواسط ماه سپتامبر به بازار عرضه کرد و یک هفته بعد Huawei گوشی جدید خود با نام Mate 30 Pro را روانه بازار نمود. هر سه این دستگاه ها دوربین های خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهند. در ادامه مطلب به بررسی و مقایسه عملکرد دوربین این سه گوشی هوشمند پرداخته ایم.

مقایسه عملکرد دوربین های سه گوشی Mate 30 Pro ،iPhone 11 Pro و Galaxy Note10 Plus

مقایسه عملکرد دوربین اصلی در نور روز

iPhone 11 Pro و Mate 30 Pro برای ارائه تصاویری با کمترین اشباع رنگ با هم رقابت می کنند. Galaxy Note10 نیز بهترین ارائه رنگ را در اختیار کاربران می گذارد. هر سه دوربین می توانند رنگ های سبز را به خوبی به نمایش بگذارند. رنگ های زرد Mate کمی تیره هستند؛ در حالی که Note10 بهترین رنگ آبی را نمایش می دهد. همچنین، دو گوشی iPhone و Mate در ثبت و ارائه درختان و برگ ها عملکرد خوبی دارند.

مقایسه عملکرد دوربین اصلی در نور روز (1)

هر سه دوربین از الگوریتم های پیشرفته HDR بهره می برند، اما به نظر می رسد که iPhone صحنه ها را با کنتراست بیشتر و سایه روشن های مشخص تر ثبت می کند. دو مدل دیگر بیشتر بر روی ارائه جزئیات تمرکز داشته و عملکرد ضعیف تری در این زمینه دارند.

مقایسه عملکرد دوربین اصلی در نور روز (2)

 

مقایسه عملکرد دوربین اولترا واید در نور روز

با نگاهی به مشخصات گوشی ها متوجه می شویم که Mate 30 Pro بهترین دوربین واید با یک سنسور بزرگ و اپتیک روشن و فوکوس خودکار را در بین سه گوشی دارد. از سوی دیگر، دو دوربین دیگر هم عکس های خوبی با زوایای واید ارائه می دهند. با این حال، داینامیک رنج وسیع، نمایش جزئیات دقیق به اضافه توانایی فوکوس روی اشیای نزدیک باعث می شود که دوربین اولترا واید Mate 30 Pro عملکرد بسیار خوبی در این زمینه داشته باشد.

مقایسه عملکرد دوربین اولترا واید در نور روز

 

مقایسه عملکرد دوربین اصلی در نور کم

دوربین های هوآوی پیشگام عکاسی در نور کم هستند و Mate 30 Pro هم از این قاعده مستنی نیست. سنسور بزرگ و دیافراگم باز نور بیشتری را جمع آوری می کند. این دوربین می تواند تصاویر واضحی با جزئیات کامل و وسیع ترین داینامیک رنج ثبت کند. iPhone 11 Pro نیز عملکرد خوبی در این مورد دارد و با اینکه داینامیک رنج آن در رتبه سوم قرار می گیرد، اما در نور کم می توان عکس های واضح و با کیفیتی با این دوربین گرفت.

مقایسه عملکرد دوربین اصلی در نور کم

در مجموع باید گفت که هر سه دوربین اصلی در شرایط نوری نامساعد به خوبی عمل می کنند، اما دوربین Mate ثبت جزئیات و داینامیک مناسب تری دارد و فقط یک ته رنگ قرمز روی عکس های گرفته شده با این دوربین در نور کم دیده می شود.

 

مقایسه عملکرد دوربین تله فتو در نور کم

مقایسه عکس های تله فتوی گرفته شده نشان می دهد که هر سه دوربین عملکرد متوسطی در این زمینه دارند اما گوشی سامسونگ Galaxy Note10 از نظر گرفتن عکس های تله فتوی واقعی بهتر کار می کند. اگر می خواهید از قابلیت زوم در نور شب استفاده کنید، بهتر است که در حالت Night عکاسی نکنید. ممکن است نتوانید جزئیات مورد نظر را به خوبی ثبت کنید، اما حداقل می توانید به رنگ های بهتری در عکس ها برسید.

مقایسه عملکرد دوربین تله فتو در نور کم

 

مقایسه عملکرد دوربین واید در نور کم

دوربین اولترا واید آیفون بدترین گزینه برای عکاسی در نور کم است. این دوربین روشنایی کافی را ثبت نمی کند، رنگ ها را به درستی نمایش نمی دهد، و فاقد حالت عکاسی در شب می باشد. Note10 گزینه بهتری خواهد بود و قابلیت ثبت نور بیشتر را در اختیار شما قرار می دهد. از سوی دیگر، سنسور بزرگ Mate 30 Pro در پشت دوربین واید، به این دوربین کمک می کند تا عملکرد خوبی در نور کم ارائه دهد و عکس های با کیفیت تری در مقایسه با دو گوشی دیگر بگیرد. نوردهی صحیح، ثبت حداکثر جزئیات و داینامیک رنج عالی از ویژگی های این دوربین هستند. البته این دوربین هم بی نقص نیست و ته رنگ قرمز روی عکس های ثبت شده با آن به چشم می خورد.

مقایسه عملکرد دوربین واید در نور کم

 

جمع بندی

در نهایت باید گفت که هر سه گوشی عکس های بی نظیری خلق می کنند و نمی توان یکی از آنها را به عنوان بهترین گزینه برای عکاسی معرفی کرد. Galaxy Note10 زنده ترین رنگ ها را ارائه می دهد. Mate 30 Pro عکس های اولترا واید فوق العاده ای می گیرد، و iPhone 11 Pro پایدارترین عملکرد را دارد. قیمت بالای هر سه گوشی انتظارات کاربران را هم بالا می برد و باید گفت که هر سه دستگاه توقعات شما در زمینه عکاسی و تصویربرداری را به خوبی برآورده می کنند.

جمع بندی مقایسه عملکرد دوربین های سه گوشی Mate 30 Pro ،iPhone 11 Pro و Galaxy Note10 Plus

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید