علاقه مندان سینما و سری فیلم های ترمیناتور، ربات T-800 با بازی آرنولد شوارتزنگر آمریکایی آشنا هستند. در این دنیای خیالی نیز ماشین قاتل اسکای نت نیز برای خود ظاهری انسانی داشت. حال در دنیای واقعی، شرکت بریتانیایی Geomiq با پیشنهاد یک قرارداد وسوسه کننده، قصد دارد تا چهره شما را بر روی ربات های خود قرار دهد. در این معامله فرد منتخب در ازای دریافت مبلغ ۱۲۵ هزار دلار از تمامی حقوق ظاهری خود چشم پوشی می کند و به شرکت اجازه می دهد تا از ظاهر خود در ساخت سری ربات های انسان نما استفاده شود. این ربات ها به منظور نگهداری از افراد سالخورده و پیر، تا سال دیگر رونمایی خواهند شد. البته تمامی افراد داوطلب، شایستگی دریافت این مبلغ و قرارداد را ندارند و باید چهره آن ها مناسب برای افراد مسن نیز باشد.

پیشنهاد 125 هزار دلاری برای استفاده از چهره شما بر روی ربات - 1

خبر استفاده از چهره یک انسان واقعی بر روی این ربات را چند هفته پیش و در پی همکاری با یک شرکت رباتیک دیگر، اعلام شد. جزئیات این پروژه به دلیل امضای توافقی محرمانه میان طراحان و سرماگذاران، کاملا شفاف مطرح نشده است. همچنین شرکت Geomiq تاکید دارد که چهره فرد برگزیده “مهربان و دوستانه” خواهد بود. در حالیکه عمده اطلاعات در این مرحله حتی برای داوطلبان نیز مرموز است، این شرکت وعده داده تا فرد منتخب را با طی شدن مراحل کار، بیشتر در جزئیات پروژه قرار دهد. همچنین در اطلاعیه این شرکت گفته شده است که : “ما از خاص بودن این درخواست مبنی بر استفاده از چهره شما و سخت بودن این تصمیم آگاهیم.” با این حال اگر فردی تمایل به شرکت در این پروژه داشته باشد می تواند از طریق ایمیل faces@geomiq.com و ارسال عکس هایی خاص از چهره خود، با شرکت Geomiq ارتباط برقرار سازد و شانس خود را برای جایزه ۱۲۵ هزار دلاری بیازماید.

پیشنهاد 125 هزار دلاری برای استفاده از چهره شما بر روی ربات - 2

البته این نخستین بار نیست که از چهره یک انسان واقعی برای ربات ها استفاده شده است. پیش از این، کمپانی Hanson Robotics هنگ کنگ برای ربات انسان نمای Sophia از چهره بازیگر مشهور هالیوود “آدری هپبورن” استفاده کرده بود. در سال ۲۰۱۷ سوفیا اولین رباتی بود که توانست شهروندی یک کشور را بدست آورد و سپس همچنین در رده نخست نوآوری “برنامه عمران ملل متحد” قرار گرفت. اگر بخواهیم صادقانه با این موضوع روبرو شویم شاید دیدن چهره خود بر روی یک ربات غیرعادی و ترسناک به نظر برسد!

پیشنهاد 125 هزار دلاری برای استفاده از چهره شما بر روی ربات - 3

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید